АНОНС:

Звернення

  • 25-02-2016
  • 279
  • 0
  • Звернення міської ради
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення 8 сесії міської ради
23.02.2016 № 19/8
 
 
 
ЗВЕРНЕННЯ
Кам'янець-Подільської міської ради до Прем’єр-міністра України
Яценюка А.П., Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б. та
народного депутата України Мельниченка В.В.

З метою недопущення нівелювання здобутків фінансової децентралізації 2015 року та погіршення якості бюджетного забезпечення територіальних громад у 2016 році, депутати Кам’янець-Подільська міської ради звертаються до Вас щодо забезпечення виконання органами місцевого самоврядування власних (самоврядних) повноважень.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911 внесено зміни до Закону України «Про загальну середню освіту», якими перекладено обов’язкове забезпечення безкоштовним харчуванням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в спеціалізованих та інклюзивних класах, учнів 1-4 класів із сімей, які отримують допомогу як малозабезпечені, на органи місцевого самоврядування. Отже, такі видатки уже неможливо передбачати за рахунок коштів освітньої субвенції з державного бюджету, а необхідно виділяти з власних доходів міських бюджетів. Для міського бюджету ця сума склала 3,7 млн. гривень. Крім того, в цілому обсяги освітньої і медичної субвенцій з держбюджету на 2016 рік не покривали навіть мінімальну потребу даних галузей і з власних доходів міського бюджету на них додатково направлено зверх 28 млн. гривень з метою забезпечення належного функціонування медичних і освітніх закладів.
Окрім того, у державному бюджеті 2015 року на відшкодування за пільговий проїзд було закладено кошти в сумі 2 349,248 тис. грн. Станом на 31.12.2015 року бюджетні призначення профінансовано лише на 61,14 %, що сумарно складає 1 436,256 тис. грн. Заборгованість на початок 2016 року складає 912,942 тис. грн.
Фінансовий ресурс є досить обмеженим і навіть збільшення доходів міського бюджету за рахунок змін в податковому законодавстві не дозволяє забезпечити видатки з міського бюджету на всі покладені повноваження.
Разом з тим, кошти від податку на додану вартість (ПДВ), що сплачують суб’єкти господарювання на території міста надходять до державного бюджету і загальна сума таких коштів у 2015 році склала зверх 47 млн. гривень.
Зважаючи на вищевикладене, просимо Вас:
-    відшкодувати з державного бюджету заборгованість за пільгове перевезення, що виникла за 2015 рік в сумі 912,942 тис. грн.;
-    вжити невідкладних заходів щодо забезпечення реалізації курсу на монетизацію соціальних пільг, а не перекладати зобов’язання по фінансуванню встановлених державою пільг на органи місцевого самоврядування;
-    розглянути можливість залишити надходження від сплати ПДВ у розпорядженні місцевих бюджетів.
Сподіваємося на Ваше розуміння та підтримку.

З повагою
секретар міської ради                            Д. Васильянов

та депутати Кам’янець-Подільської міської ради
Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на сайті дозволено лише на протязі 10 днів з моменту публікації.
Навігація
Кам'янецька Петиція
lorem