АНОНС:

Звернення

  • 1-03-2016
  • 330
  • 0
  • Звернення міської ради

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення 9 (позачергової) сесії міської ради

29.02.2016 № 2/9

 

Кабінет Міністрів України

 

 

 Хмельницька обласна рада

 

 

 

Кам’янець-Подільська міська рада звертається до Вас щодо вирішення проблемного питання законодавчого врегулювання фінансового утримання професійно-технічної освіти.

Статтею 27 Закону України «Про Державний бюджет України» передбачено планування з 2016 року видатків на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних закладах та інших навчальних закладах з бюджетів міст обласного значення.

Зважаючи на неодноразові звернення про відсутність в містах обласного значення належного фінансового ресурсу, Верховною Радою України 04 лютого 2016 року прийнято законопроект № 3830-3 про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», яким передбачається фінансування ПТУ за рахунок субвенції з державного бюджету. На сьогодні даний законопроект так і не підписаний Президентом України, а тому питання фінансування залишається відкритим.

Крім того, наголошуємо, що, на сьогодні, не розпочався процес передачі майна закладів професійно-технічної освіти з державної власності у комунальну.

Відповідно до статті 89 Бюджетного кодексу України з бюджетів міст обласного значення здійснюються видатки на «професійно-технічну освіту (на оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах державного та/або регіонального замовлення …..».

Міська рада на 2015-2016 навчальні роки не здійснювала комунальне замовлення на підготовку робітничих кадрів. Взагалі, із більш як 1200 студентів, що навчаються в ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти», лише 247 – жителі міста, решта – жителі інших районів і навіть областей. Тобто, ці студенти зараховувались на навчання згідно державного замовлення, а отже і до закінчення ними навчального закладу держава зобов’язана забезпечити їх фінансування. Тільки після здійснення комунального замовлення, з врахуванням потреби міста та ринку праці, з бюджету міста мали б виділятись на це відповідні кошти.

Вкотре наголошуємо, що фінансовий ресурс є досить обмеженим і навіть збільшення доходів міського бюджету за рахунок змін в податковому законодавстві не дозволить забезпечити видатки з міського бюджету на функціонування ПТУ в об’ємах навчання дітей з усіх регіонів. Така ситуація ставить під загрозу взагалі існування в регіоні професійно-технічної освіти.

Враховуючи викладене, та, в разі залишення професійно-технічної освіти на фінансуванні міст обласного значення, просимо терміново вжити наступні заходи :

-Кабінету Міністрів України терміново передати у комунальну власність майно закладів ПТУ;

-обласній раді, через відсутність фінансового ресурсу, розглянути питання виділення додаткової субвенції з обласного бюджету за рахунок перерозподілу залишків освітньої субвенції для фінансування державного і регіонального замовлення з підготовки робітничих кадрів.

Сподіваємося на розуміння та підтримку.

 

 

 

З повагою,

міський голова                                                                                                                                                   М. Сімашкевич

 

та депутати Кам’янець-Подільської міської ради

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на сайті дозволено лише на протязі 10 днів з моменту публікації.
Навігація
Кам'янецька Петиція
lorem