АНОНС:

Звернення

  • 6-04-2016
  • 224
  • 0
  • Звернення міської ради

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення 10 сесії міської ради

29.03.2016 № 19/10

 

Віце-прем’єр-міністру – Міністру культури України

Кириленку В.А.

 

 

Шановний В’ячеславе Анатолійовичу!

 

Ми, депутати Кам’янець-Подільської міської ради, звертаємось до Вас щодо погодження змін у мережі Кам’янець-Подільської міської централізованої бібліотечної системи.

Сучасна мережа бібліотечної системи затверджена рішенням сесії Кам’янець-Подільської міської ради від 30.06.2015 № 5/86. Крім того, рішенням сесії Кам’янець-Подільської міської ради від 30.06.2015 № 6/86 затверджено перелік закладів культури базової мережі міста Кам’янця-Подільського, до якого увійшли усі бібліотеки міської ЦБС.

До складу міської централізованої бібліотечної системи входять центральна бібліотека та 8 бібліотек-філій, серед яких дві бібліотеки для дітей. Штат ЦБС становить 56 осіб, з яких 44 – бібліотечних фахівців.

На утримання мережі міської централізованої бібліотечної системи в рік витрачається 3500,2 тис. грн., з них 396,4 тис. грн. на енергоносії та 3020,1 тис. грн. на заробітну плату.

На жаль, обмежене фінансування галузі культури не дозволяє у повному обсязі забезпечувати потреби бібліотечних закладів міста. Зокрема, у 2015 році на комплектування фондів бібліотек надійшло коштів з міського бюджету в сумі 40,7тис. грн. на передплату періодичних видань в кількості 80 назв. Поповнення книжкових фондів відбувалось лише з таких джерел як державні програми, подарункові видання, обмінний фонд тощо. На придбання літератури за останніх 5років було виділено всього 55,6 тис. грн., що негативно впливає на розвиток бібліотечної мережі.

Значна увага міської ради приділяється також розвитку матеріально-технічної бази установ культури. З метою створення сприятливих умов для роботи працівників публічних бібліотек та забезпечення обслуговування мешканців міста протягом 2011-2015 років проведено ряд заходів по міській централізованій бібліотечній системі на загальну суму 125,4 тис. грн. Зокрема, здійснено капітальний ремонт даху та фасаду приміщення бібліотеки-філії № 2 (43,3 тис. грн.), проведення резервної лінії електроживлення центральної бібліотеки (20,0 тис. грн.), капітальний ремонт даху і внутрішніх приміщень центральної бібліотеки (20,0 тис. грн.), придбано 5 комплектів меблів (14,6 тис. грн.), встановлення металевих решіток та дверей бібліотеки-філії №7 (7,2 тис. грн.), ремонт фасаду бібліотеки-філії № 6 (11,0 тис. грн.), просочування дерев’яних конструкцій вогнезахисним розчином приміщення бібліотеки-філії № 6 для дітей (9,3 тис. грн.).

Здійснених заходів не достатньо для повноцінного забезпечення бібліотечних процесів та надання сучасних послуг користувачам бібліотек. Не всі бібліотеки забезпечені комп’ютерною та оргтехнікою, приміщення більшості установ потребують проведення капітальних ремонтів та модернізації, книжкові фонди та періодичні видання не в повній мірі відповідають запитам читачів.

Вирішення цих проблем бачимо в оптимізації мережі Кам’янець-Подільської міської централізованої бібліотечної системи з метою удосконалення бібліотечних послуг, які надаються мешканцям міста.

Вивільнення окремих приміщень бібліотек становитиме економію бюджетних витрат на енергоносії в сумі 35,1 тис. грн. в рік, а оптимізація 3 штатних одиниць – 28,8 тис. грн. Ці кошти будуть спрямовані на модернізацію сформованої бібліотечної мережі та розвиток бібліотечних послуг.

Таким чином, просимо Вашого сприяння щодо погодження Міністерством культури України об’єднання бібліотеки-філії № 4 та бібліотеки-філії № 7, а також об’єднання бібліотеки-філії № 3 та бібліотеки-філії № 8 для дітей. Ці бібліотеки знаходяться в одних житлових масивах міста відповідно, тому їх об’єднання не відобразиться на обслуговуванні користувачів.

 

 

 

З повагою,

міський голова                                                                                                                               Михайло Сімашкевич

 

та депутати Кам’янець-Подільської міської ради

Інформаційне повідомлення
Коментувати новини на сайті дозволено лише на протязі 10 днів з моменту публікації.
Навігація
Кам'янецька Петиція
lorem